Obserwuj nas :
Żuczek

Ćwiczenia logopedyczne

żuczek

Profesjonalne ćwiczenia logopedyczne

Twoje dziecko niewiele mówi, jąka się, a może zdiagnozowano u niego wadę wymowy? Rozwiązaniem, które mu pomoże jest terapia logopedyczna i terapia jąkania. Odpowiednio dobrane zajęcia logopedyczne nie tylko przywrócą sprawność całego aparatu mowy, ale także zapewnią prawidłowy rozwój mowy, pomogą pozbyć się wad wymowy i sprawią, że dziecko odzyska pewność siebie.

W gabinecie logopedycznym Żuczek oferujemy profesjonalne ćwiczenia logopedyczne dla dzieci (ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne, fonacyjne, słuchowe), których celem jest usprawnienie aparatu mowy. Oferujemy ćwiczenia logopedyczne, które usprawniają język, wargi, policzki, podniebienie i żuchwę. Proponujemy ćwiczenia, które uczą świadomego kierowania ruchami narządów artykulacyjnych, a także wyrabiają wrażliwość miejsc i ruchów w jamie ustnej, które są istotne dla prawidłowego wymawiania dźwięków.

zuczek-foto-4_scaled
W naszym gabinecie

Gry i zabawy logopedyczne dla dzieci

2_scaled

Jesteśmy zwolennikami uczenia poprzez zabawę. Dlatego też w naszej terapii bardzo często stosujemy rozmaite gry i zabawy logopedyczne. Zawsze szukamy ciekawych propozycji na zajęcia i zawsze dobieramy je indywidualnie do każdego dziecka. Chcemy, aby wizyty u nas były dla dziecka przyjemnością, a nie kojarzyły się tylko z ciężką pracą. Wychodzimy z założenia, że dziecko, które ma dobre skojarzenia z terapią, więcej z niej wyniesie.

Proponowane przez nas gry i zabawy logopedyczne to nie tylko miny i grymasy wykonywane przed lustrem. To także zabawy, które kształcą umiejętność rozróżniania dźwięków, ćwiczą rytmikę mowy, modelują głos i intonację, a także ćwiczą wydłużanie fazy wydechowej. Oferujemy zabawy słowem, które wspierają podnoszenie sprawności językowej. Proponujemy interesujące ćwiczenia buzi i języka oraz zabawy utrwalające poprawną wymowę głosek w sylabach, frazach i zdaniach.

Żuczek

Pomoc i terapia logopedyczna

Nasza terapia logopedyczna obejmuje stymulację wszystkich funkcji poznawczych poprzez zastosowanie ćwiczeń ogólnorozwojowych. Celem oferowanej przez nas pomocy i terapii jest usunięcie zaburzeń mowy, przywrócenie mowy w przypadku jej utraty, a także podnoszenie sprawności językowej, stymulowanie rozwoju mowy i wyrównanie opóźnień tego rozwoju. Zanim jednak zaproponujemy konkretne rozwiązania, wykonujemy odpowiednie testy logopedyczne, które pozwalają nam dokładnie określić problem i stworzyć indywidualny plan terapii logopedycznej. W naszej poradni wykorzystujemy wyłącznie starannie dobrane pomoce logopedyczne dostosowane do potrzeb dzieci i młodzieży.

1_scaled